“Главният архитект по никакъв начин не пречи на градоустройствените процесии следователно не трябва да се различаваме.” – каза главният архитект на София Богдана Панайотова пред БНТ по повод оставката й, поискана от кмета на града Васил Терзиев.
Още в сряда Панайотова заяви, че не знае причините да изпрати SMS от столичния кмет с молба да напусне поста си.
“Няма абсолютно никакъв мотив, никаква причина зад моите текстови съобщения. Просто внезапно осъзнах, че е правилното нещо да прекратя връзката. Затова не смятам, че имам право дори на нормална реакция, докато лично не ми бъде казано очи в очи как и по какви причини съм нарушил принципите или начините на работа, с които съм обещал, че ще съдействаме. В икономическото измерение не виждам абсолютно никаква специфика“, коментира още тя като той добави, че Терзиев е знаел, че е в системна болница.
Главният архитект на София няма намерение да подава оставка
От 24 октомври Богдана Панайотова не е говорила очи в очи с Васил Терзиев
Той уверява, че не обмисля оставка и подчертава това нейната длъжност не е политическа, а длъжност на държавен служител и е назначена чрез конкурс.
Относно това как ще продължи да работи с Васил Терзиев в настоящата ситуация, Панайотова заяви, че очаква с нетърпение да напусне болницата и да се срещне с кмета, за да обсъдят причините, довели до сегашната ситуация.
“Никога досега не съм намирал противоречие с него в абсолютно нищо. Не знам каква е спешността на тази SMS акция“, каза главният архитект на София.

Терзиев поиска оставката на главния архитект на София Богдана Панайотова
Столицата се нуждае от нов подход към градоустройството
Предполага се, че тя също е поискала оставката му това може да се дължи на желанието на неговата администрация да оповести публично резултатите от одититесвързани със строителство в речни корита и по Боянските блата.