Monday, June 8, 2026

Фирма, занимаваща се с изграждане на енергийна инфраструктура, изгражда нова производствена база в Стара Загора

Share

06.03.2026 г
12

Главен изпълнител на строителството е “Главболгарстрой”, а проектът е на архитект Иван Динев

Източник: dividend.eu

Инвестицията на компанията е 6,5 милиона евро. Новият производствен завод ще бъде изграден върху парцел от 16 500 m2 и разработена площ от 4 000 m2. Базата ще бъде готова до май 2027 г., благодарение на което компанията ще увеличи производствения капацитет на електрически табла почти 8 пъти и ще може да произвежда 3000 табла годишно.

Новият завод ще бъде оборудван с технологии от световна класа, които ще позволят по-бързо, по-точно и по-качествено производство. В новата база ще се сглобяват продукти на Siemens България, Schneider Electric България и ABB България.

ЕЛ Контрол ще модернизира и собственото си продуктово портфолио. Намерението на инвеститорите е компанията да стане водещ производител на електрически табла в България и Европа. Общо компанията започна и завърши 27 обекта през тази година. Във фирмата работят над 170 специалисти. От създаването си ЕЛ Контрол е изградила над 150 обекта.

Прочетете повече

Местни новини