06.03.2026 г
25
Коментарът е във връзка с коментарите относно полученото положително становище от Областната общинска служба по проектното предложение на ПУП.

Във връзка с „Обоснованото предложение за развитие на PUP“, отнасящо се до имота/имотите, които са станали по-известни като „Бароковата дупка“ през последните години, студентският район SO заявява:
1. Мотивираната молба е изпратена до Кметството. От отдел „Устройство на територията и развитие“ на Столичната администрация го изпратиха за становище до „Студентски район“ с молба за бърза реакция.
2. Не отговарят на истината твърденията в някои медийни публикации, че областната колегия на община “Студентски” е дала положително становище за 24 часа. Истината е, че Студентският районен съвет излезе с положително становище за по-малко от 4 работни часа. „Искам да информирам незапознатите, че мотивираното предложение всъщност е изпълнение на решението на СОС, което беше предмет на съдебен контрол, за намаляване на височината на бъдещата сграда от 75 на 26 метра“, каза кметът Петко Горанов.
3. Кметът на войводството внесе писмено предложение до кмета на столицата от предишния и настоящия мандат относно прехвърляне на правомощия и бюджет за решаване на проблема, известен като „Осмодекемврийската дупка“. И на двете предложения не получи отговор.
Повече информация можете да намерите в казуса на сайта на област „Студентски“ тук.