Monday, December 9, 2024

На 2 декември стартира поредното ниво на обучение по използване на ултразвуков контрол в строителството

Share

25.11.2024 г
18

Курсът ECIH вече е в ход и ще продължи до 6 декември

На 2 декември стартира поредното ниво на обучение по използване на ултразвуков контрол в строителството

След успешното завършване на курса на European Digital Innovation Hub (EDIH) в строителната индустрия „Ултразвуков метод – ниво 1“, на 2 декември стартира следващото ниво на обучение по използване на ултразвуков контрол в строителството в учебния център на Института по Механика на Българската академия на науките.

Обучението включва придобиване и задълбочаване на познания в областта на ултразвуковия контрол в строителството и повишаване на квалификацията на специалистите в областта на изпитването и последващия контрол на композитни материали за конструкции от бетонна матрица. Строителните специалисти, завършили успешно курса, могат да бъдат сертифицирани в България по международния стандарт за ултразвуков контрол в строителството на ниво 2.

От участниците в обучението се изисква да имат най-малко средно техническо образование и минимум 6 месеца професионален опит в използването на методи за безразрушителен контрол на строителни обекти и техните елементи.

Курсът е предназначен за технически експерти в общини, строителни и надзорни фирми, които извършват ултразвуков контрол на строителни елементи и различни конструкции. Това могат да бъдат служители на малки и средни предприятия от строителния бранш, малки фирми със средна пазарна капитализация, както и организации от публичния сектор (но в рамките на нестопанската им дейност).

Преподавателите по ултразвуковото обучение са доказани преподаватели в Института по механика на БАН. Петдневният курс включва разширяване на познанията за ултразвуковите методи за безразрушителен контрол на композитни материали на базата на бетонова матрица и конструкции, както и усвояване на съответната терминология.

Участниците ще разширят знанията си за физическите принципи на използване на метода, данните и характеристиките на тестваните продукти и структури, както и използването на метода и изследователските технологии. Обучението включва и работа с технически средства за изпитване – ултразвуков дефектоскоп, ултразвуков дебеломер и щипки, както и запознаване с всички етапи на процеса. Последната част е придобиване на способност за оценка на съответствието на изпитвания композитен материал.

Можете да се запишете за обучението ТУК.

Прочетете повече

Местни новини