Строителният сектор в България може да се адаптира към предизвикателствата на пазара, използвайки достъпна работа от чужбина и търси иновативни решения за развитието на застаряващи апартаменти.
Това обобщи основателя и собственик на Global Management Eng. Петко Лозанов.
“В един от нашите проекти изпълнението на първата фаза, както и по -голямата част от грубото строителство, беше изпълнено от работна сила от съседна Турция.”Той сподели.
“Също така, значителна част от инсталацията и инсталирането на фасадите е направена от чуждестранни специалисти. За щастиеДобавя Лозанова.
Той подчерта, че разходите за работната сила нарастват, но остава целта да се осигурят налични къщи, които отговарят на създадената среда, обръщайки внимание на застаряващите резерви, както в столичните райони, така и в студентския град.
“В момента правим последната фаза на кампуса на Американския университет в Blagoevgrad. Те са инвеститор, който заедно с хората от града може да развие своите научни дейности”Той добавя, инж. Лозанов
Панелът също даде пример за успешно сътрудничество с Blagoevgrad Commune, който компенсира натоварения паркинг на студенти с градската зона за временно паркиране по време на строителството.
„След проекта бяха осигурени 50 подземни паркоместа, които все още ще бъдат използвани от студенти“Добави Лозанова.
Що се отнася до бъдещите тенденции, Лозанов коментира развитието на студентските общежития в Европа.
„За съжаление, в нашата страна все още има малко инвеститори, но все още ги има.– каза Енг. Лозанов.