Monday, June 8, 2026

По случай Деня на строителите – 26 октомври, Камарата на строителите откри традиционно изложение

Share

23/10/2025 г
65

Изложбата на пешеходния мост на НДК представя проекти, реализирани през последната година в столицата и страната

По случай Деня на строителите – 26 октомври, Камарата на строителите откри традиционно изложение

Това е дванадесетото издание на изложението, организирано от Камарата на строителите в България (КСБ) и Строител, съвместно с Общинската управа, по повод Деня на строителя – Димитровден. В тазгодишното издание на “Виж София – заедно градим за хората” беше представена изложба от първия конкурс “Строителство на Черно море”, организиран от КСБ, в. “Строител” и община Царево. На моста над България има 60 фотопана, част от които заснети с дрон.

Изложбата представя новаторски инфраструктурни проекти – пътни съоръжения, нови сгради на детски градини и училища, обновени паркове и зони за отдих, брегозащитни съоръжения и пречиствателни станции по Черноморието. Представените съоръжения включват втория виадукт на “Бакърена фабрика” в София, обходния път на Бургас, както и други ключови инфраструктурни проекти от цялата страна. Столичани и гости на столицата могат да разгледат изложбата до 5 ноември.

източник: SO

Кметът Васил Терзиев посочи, че през тази година в София са реализирани много значими инфраструктурни проекти, но въпреки това държавата не е осигурила необходимите средства за тези проекти. “Забавянето на държавното финансиране на програмата за общински проекти застрашава реализацията на ключови обекти в София. Към момента са одобрени 156 проекта, но постъпилите средства за 2025 г. са едва 237 000 лв., като има сключени едва 10 договора. София е в неравностойно положение – и като източник на финансиране, и като партньор. Отново призовавам държавата да осигури своевременно финансиране, за да продължим да изпълняваме важните за всички проекти”, каза още кмет.

Прочетете повече

Местни новини