Monday, June 8, 2026

В Пловдив търсят решение за изграждане на нова автогара до жп гара “Филипово”

Share

19.05.2026 г
25

Кметът Костадин Димитров призова институциите

Източник: Община Пловдив

Пловдивската община вече е предприела действия за овладяване на имота, намиращ се до жп гара “Филипово”. След обсъждане на различни варианти е договорено до приключване на процедурите Комуната да сключи договор с НКЖИ за временно ползване на земята под наем. В ход е подготовката на проект, отговарящ на всички изисквания за автогара III категория. Създадена е и специална работна група, която веднага ще започне работа по реализацията на проекта.

В телефонен разговор между кмета Костадин Димитров и министъра на транспорта Георги Пеев са набелязани съвместни действия за разрешаване на проблема. „Ще работим активно, за да намерим най-доброто решение за осигуряване на по-добри условия както за превозвачите, така и за гражданите“, каза кметът.

По време на разговорите се оказа още, че предложената от опозиционните представители в Общинския съвет площ не може да се използва за изграждане на автогара, тъй като е улична регулация и през нея има достъп до три частни имота, както и до паркинга на хипермаркета, което прави реализацията на подобен проект невъзможна.

Прочетете повече

Местни новини